ONZE SCHOOL

Van harte welkom op onze school. We zijn vereerd dat we je mogen begeleiden op jouw ontdekkingstocht. We kijken ernaar uit om je te leren kennen, begrijpen en te respecteren zoals je bent. We staan paraat om al je talenten te helpen ontplooien en je bij te staan wanneer het minder goed gaat.

 

ONZE VISIE

Op onze school staat het kind centraal.  Vanuit enkele  kerngedachten brengen wij onze schoolvisie in beeld. Zaken zoals een stevige basis, zin om te leren/leven, veerkracht en zelfbewustzijn zijn enkele voorbeelden hiervan. Lees gerust verder door op de link hieronder te klikken.

 

ONS TEAM

BELEID

Dirk Berghman - directeur - dirk.berghman@arkorum.be - 0498 93 85 73
Isabelle Lanckriet - directeur/beleidsondersteuner - isabelle.lanckriet@arkorum.be - 0472 79 31 23 

KLEUTERAFDELING

Greet Cools - Peuter/1e kleuter A -  greetje.cools@arkorum.be 

Ann Lesage - Peuter/1e kleuter B - a.lesage@arkorum.be 

Hendi Dekimpe - 2e kleuter - hendi.dekimpe@arkorum.be  

Cindy Verstraete - 3e kleuter - cindy.verstraete@arkorum.be 

Sophie Vanoverberghe - zorgcoördinator kleuter/ambulant/kleuterturnen - sophie.vanoverberghe@arkorum.be 

Griet Gekiere - zorgleerkracht 3e kleuter -  griet.gekiere@arkorum.be

LAGERE AFDELING

Myriam Vuylsteke - 1e leerjaar - myriam.vuylsteke@arkorum.be 

Shauny Lagae - 1e leerjaar/6e leerjaar - shauny.lagae@arkorum.be 

Tom De Coninck - 2e leerjaar - tom.deconinck@arkorum.be  

Ineke Coppé - 3e leerjaar - ineke.coppe@arkorum.be  

Ingrid Heinkens - 3e leerjaar - ingrid.heinkens@arkorum.be 

Veerle Verhaeghe - 4e leerjaar  - veerle.verhaeghe@arkorum.be 

Maaike Vandromme - 5e leerjaar - maaike.vandromme@arkorum.be 

Ann Schelpe - 5e leerjaar - ann.schelpe@arkorum.be 

Willy Vancoillie - 6e leerjaar - willy.vancoillie@arkorum.be 

Désirée Degryse - bewegingsopvoeding - desiree.degryse@arkorum.be  

Els Detailleur - zorgcoördinator lager - els.detailleur@arkorum.be  

Griet Gekiere - zorgleerkracht eerste graad - griet.gekiere@arkorum.be

OVERKOEPELEND

Carine Vandevyvere - secretariaat - carine.vandevyvere@arkorum.be 
Mieke Cools - opvang/eetzaal 
Pamela Vansteelandt - onderhoud/eetzaal 
Caroline Lammers - eetzaal 
Eveline Staessens - opvang/eetzaal 
Brigitte Wyffels - opvang 
Jo Santens - eetzaal

 
Kleuterschool

Zorg op school

‘Niet alle kinderen zijn sterren, maar we kunnen ze wel allemaal doen schitteren.’ 
 

Deze gedachte vormt samen de schoolvisie de basis voor onze zorgvisie.  Welbevinden en betrokkenheid komen op de eerste plaats. Dit is dé basisvoorwaarde om tot leren, tot ontwikkeling te komen. Om die reden besteden we veel aandacht aan een positief en veilig klasklimaat en aan de socio – emotionele ontwikkeling.  

 

Historiek

Onze school bestaat sinds 1881. 
Zij werd gesticht door de Zusters van Rumbeke en was één van de drie scholen die behoorden tot het schoolbestuur ‘Vzw schoolcomité van de vrije scholen te Rumbeke’. De andere scholen bevinden zich op de Zilverberg en in Rumbeke.

De naam Sint-Lodewijk danken wij aan de Rumbeekse lijnwaadfabrikant Louis Leyn (1829-1910). 
Hij financierde de grond en de bouw van de school en ook het klooster. In de voorgevel prijkt nog steeds het beeld van de heilige Lodewijk van Frankijk. Tijdens de tweede wereldoorlog werd de school verwoest. 


Bij de school kwam ook een nieuw huis voor de zusters, dit werd het eerste bijhuis van het klooster van Rumbeke. 
De laatste zuster die het onderwijs verliet was zuster Cecilia, zij stond voor de klas stond tot eind 1980. 
In 1988 verlieten de twee laatste zusters Beitem. Op de plaats waar hun ‘klooster’ zich bevond, werd in 1995 een nieuwe turnzaal gebouwd. 
In 2006 vierde onze school haar 125-jarig bestaan. 

beitemschoolvoor14-18-450x281.jpg